Co pěstujeme a chováme

V roce 2010 jsme vysázeli ovocný sad. Na rozloze 10 ha pěstujeme pěstujeme slivoně (Presenta, Jojo, Gabrovská, Top Taste), jabloně (Rubín, Rubinola, Gold Star, Angold Topaz), hrušky (Dicolor, Williemsova, Charneuská, Bohemica, Erika, Boscova), pro zpestření sortimentu a biodiverzity také několik muchovníků, růže dužnoplodé, třešně, višně, rybíz, angrešt a další. Vysázeli jsme i další doprovodné dřeviny jako rakytník, arónii, eřáb moravský, lísku, dřín atd.

Od Města Moraská Třebová jsme dostali nabídku na pronájem starého ovocného sadu. Po delším váhání jsme tuto nabídku přijali, protože sad se nachází na nádherném místě a my nádherná místa milujeme. Jeho stáří odhadujeme dle dostupných fotografií na více než 50 let. Udržujeme zde staré odrůdy švestek, jabloní, hrušní.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na naší zahrádce  pěstujeme mnoho druhů zeleniny a bylinek - to však převážně pro vlastní spotřebu. Prodáváme pouze přebytky, ale i těch je někdy dost.      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak již zmíněno v úvodu zabýváme se chovem ovcí. Provádíme užitkové křížení masných a kombinovaných plemen. Každoročně prodáváme 150 - 200 ks jehňat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V zájmovém chovu chováme slepičky a husy, o myšilov se starají kočky a všechno to hlídá náš kavkazan. Takže pro všechny příchozí - bez vyzvání nevstupovat!!!

                         

Více se dozvíte po rozkliknutí jednotlivých sekcí v levém menu.