Co pěstujeme a chováme

Naší hlavní činností je chov ovcí. Nemáme ambice chovat plemenná zvířata, zaměřujeme se na užitkové křížení různých plemen pro produkci masa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2010 jsme vysázeli ovocný sad. Na rozloze 10 ha pěstujeme slivoně (Presenta, Jojo, Gabrovská, Top Taste), jabloně (Rubín,Rubinola, Gold Star, Angold Topaz), hrušky (Dicolor, Williemsova, Charneuská, Bohemica, Erika, Boscova), pro zpestření sortimentu a biodiverzity také několik muchovníků, růže dužnoplodé, třešně, višně, rybíz, angrešt a další. Vysázeli jsme i další doprovodné dřeviny jako rakytník, arónii, jeřáb moravský, lísku, dřín atd.

 

 

 

Od Města Moraská Třebová máme v pronájmu starý ovocný sad, který má cca 1 ha. Miluje nádherná místa a z tohoto sadu je úžasný výhled do okolní krajiny. Jeho stáří odhadujeme dle dostupných fotografií na více než 50 let. Udržujeme zde staré odrůdy švestek, jabloní, hrušní.

 

Na zahrádce  pěstujeme mnoho druhů zeleniny a bylinek - to však převážně pro vlastní spotřebu. Prodáváme pouze přebytky, ale i těch je někdy dost.      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V zájmovém chovu chováme slepičky a husy,

 

 

o myšilov se starají kočky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a všechno to hlídá náš kavkazan. Takže pro všechny příchozí - bez vyzvání nevstupovat!!!

                       

Více se dozvíte po rozkliknutí jednotlivých sekcí v levém menu.