jak to vidíme my

29.10.2013 20:50

SVOBODA

Zamyšlení o svobodě... Jsme svobodní lidé ve svobodném státě. A protože platíme daně, stát se o nás stará s pečlivostí maminky. Teda nestará, kašle na nás a jako dík na nás pošle idiotské policajty, neduživé úředníky, exekutory, špicle co chrlí svoje dementní zákony rychlostí kulometu od Hirama...
11.03.2013 09:05

Budoucnost

O minulosti víme mnoho, o současnosti taky, možná i něco chápeme, ale o budoucnosti víme prdlajs. Kdo a jak tvoří budoucnost, jak ji tvoříme my a ONI? Každý máme svůj úhel pohledu, každý to vidíme po svém, každý toužíme a očekáváme, každý, tedy snad každý, se snažíme. Proč to nejde lépe, kde děláme...
13.10.2011 23:59

jak to vidí pan Lasica

Dnes jsem dostala e-mail s nádherným zamyšlením pana Lasici, i když ono to ani zamyšlení není. Je to skutečný popis reality. Přečtěte si tento  dokument  pořádně a několikrát, protože tak to opravdu je, ale mnozí to nevidí nebo nechtějí vidět. Jsme svědky obrovského morálního úpadku....
29.09.2011 23:41

úvod do reality

Úvod do reality.... Je to pohoda pane jahoda.... seženete si velký statek na pěkným místě, sousedi nejblíže 100 metrů daleko, krásná krajinka, dobrá půda a ...... konec pozemků je tušit kdesi na prvním horizontu... Pak dostanete nápad, že byste podnikali a o ty plody své práce byste se chtěli...

jak to vidíte vy?

Datum: 08.08.2016

Vložil: MK

Titulek: Jen tak dál

Ahoj Míšo a Jardo,

přeji mnoho zdaru ve Vaší bohulibé práci. S Jardou si občas vyměním názor a polemizujeme. Na úřednictvo, dotace a nesmyslné přerozdělování dotací mám v podstatě podobný názor jako Vy. Pan Labuda to v roztomilé slovenštině zformuloval s humorem sobě vlastním nádherně....A k těm postiženým občanům...se svou ženou se starám o dvě malé děti s ZTP-P...obíhám úřady, sháním léky, píšu odvolání....a snažím se aby je nikdo nešikanoval v této demokratické krásné mírumilovné zemi....Věřím, že sociální smír právníci, úředníci ani politici nezajistí lépe nežli vy svou poctivou prací...pomoc v zemědělství dříve mohli i postižení tělesně či duchem....třeba pásli husy...Dnes smutně koukají ze zamřížovaných oken ústavů....Vozíčkáři mohou klidně příst a tkát....při elektrickém hrnčířském kruhu mohou točit keramiku...a mohou najít smysl života mezi poctivými lidmi, kteří ví co je to rozum, práce na něčem, co slouží lidem a má smysl....

Přeji hodně štěstí a radosti. JEN TAK DÁL...

Datum: 03.03.2017

Vložil: Míša

Titulek: Re: Jen tak dál

Tak teď se stydím. Moc. Objevila jsem Váš milý příspěvek až nyní. Zabrousím sem vždy jen nárazově a Jarda vůbec. Mnohokrát děkujeme za Vaši podporu a přejeme do života celé rodiny jen to dobré.
Míša

Datum: 11.02.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: realita, ze které mrazí....

Dobrý den, čtu Vaše "myšlenky" a nevěřícně kroutím hlavou a říkám si, kde se v těch lidech (ve Vás a Vám podobným) bere odvaha tak otevřeně a pravdivě popsat děsivý stav v naší zemi.
Fandím Vám. Máte mládí a odvahu. A zatím i chuť a sílu něco změnit.
Po mnoho let nám vytloukali z hlav dědictví našich předků, lidskou hrdost, lásku k půdě, vlastnímu rodu, majetku.
Snad není pozdě.
Přeji odvahu a sílu pro realizaci Vaši snů!!!
V.

Datum: 24.02.2013

Vložil: Míša

Titulek: Re: realita, ze které mrazí....

Milá/ý Vlasto(omlouvám se, nevím žena či muž), i Vám mnohokrát děkujeme za příspěvek a přání.
Lidé žijí v bublinách svých zajetých životů - nákupy, telka, hospoda, fitko - chléb a hry, ať jsou ovečky pěkně poslušné a krotké. V tomto stavu si svůj lid naši všemocní pěkně udržují - to už tady párkrát bylo. Máme "svobodu", můžeme vyjet za hranice, no paráda. Ale máme tady opět cenzuru a jsme sledováni na každém kroku, nemůžeme téměř nic, aniž by o tom nemusel vědět úředník. Dospělo to tak daleko,že si každý pracující občan vydržuje svého úředníka, nezaměstnaného a vězně. Slušnost a morální zásady jsou ty tam. Je to zoufalý stav, snad nás, kterým to není jedno, bude přibývat.
Ale věříme, že tenhle marasmus jednou/brzy zkončí.
Mějte se pěkně.
M.

Datum: 22.09.2015

Vložil: Jarek

Titulek: Re: Re: realita, ze které mrazí....

Přeji hezký pozdrav. Dovolte mě abych mírně přispěl Vaší malé politické diskuzi. Četl jsem si pár Vašich příspěvků o chápání svobody a musím uznat, že jste velmi odvážný a razantní ve svém pohledu na svět. Sdílím velmi podobné postoje k životu, snahu o zabezpečení sebe i rodiny jako Vy. Obdivuji Vaši práci a to čeho jste dosáhl. Máte jistě velké zkušenosti a musel jste se na tom hodně nadřít. Nicméně Váš kritický pohled na současný systém by jste možná pozměnil, pokud by byl v jiné životní situaci než jste jako člověk zdravý na těle i na duchu, plný síly a energie. Jak by jste těžil z úspěchů Vaší práce, kdyby jste měl v rodině postiženého člena, případně byl důchodcem neschopným se o sebe postarat? Prosím určitě kritizujte vše co skutečně vidíte jako boj s lidskou blbostí, případně se politicky angažujte. Nicméně pokud budete všechny systémy odsuzovat a vše zobecňovat a házet do jednoho pytle, tak se bohužel sám stanete extrémistou, který vidí jen to své pravdivé a správné. Naše společnost má jistě spoustu neduhů, a mnoho lidí se veze na bedrech druhých. Různí lidé mají své jak píšete bubliny a životní klece ve kterých jsou jak píšete slepě spokojení. Znám lidi, kteří mají osipky z toho že jsou v přírodě. Je to hrůza. Je to ale jejich volba. Člověka nepřinutíte k lásce k něčemu k čemu ji nikdy nepocítil. Někomu hnůj nikdy nezačne vonět. Moc Vám fandím, ale doporučuji Vám sdělovat svoji nespokojenost upozorňováním na to co se vám povedlo a v čem jste vyzrál nad systémem a dosáhl v tom svých úspěchů. Tím se domnívám zaujmete Vaše čtenáře víc než bezmeznou kritikou ve které se bohužel můžete sám mýlit. Mějte se dobře.

Datum: 07.11.2012

Vložil: Míša

Titulek: Odpověď Haně

Hani, nejprve se omlouvám za opožděnou reakci, ale asi sama víte, jak je to s časem. Moc Vám děkujeme za pochvalu a hlavně za příspěvek. Jste první odvážlivec, který se odhodlal napsat nám svůj názor veřejně. Spousta známých nám přitakává, ale nikdo nepřispěje slůvkem. Máme tu strach zase jako za komančů? Je přeci svoboda slova ne?
Moc rádi poznáváme snaživé lidičky, pro které je jejich svoboda důležitá a nejdou se stádem jako ovce.
Držíme Vám palečky ve Vašem počínání a pokud by Vám vyzbyl nějaký čásek, rádi bychom se s vámi potkali. Písněte mi, kdyžtak na e-mail.
Díky. Míša

Datum: 22.10.2012

Vložil: Hana

Titulek: Úvod do reality...

Dobrý den, brouzdám po internetu, hledám producenta potravinářského obilí a narazila jsem při tom na Vaše stránky. Obilí jsem sice nenašla, ale zato spoustu zajímavých informací :-) Naprosto sdílím Vaše názory! Hospodaříme ne příliš daleko od Vás - kousek od Poličky, ale jen v malém, pro vlastní potřebu a také se snažíme dosáhnout co největší soběstačnosti. Máme kravku, z mléka máme tedy vše vlastní, slípky a pár ovcí - ty hlavně pro radost a jehňátka samozřejmě na maso. Loni se kravce narodil býček, takže letos i vlastní hovězí. Snažíme se vypěstovat nějakou zeleninu, sázíme ovocné stromy. Problém je ale s pozemky, k chalupě dřív patřilo 20ha polí a luk, bohužel bývalá majitelka vše prodala o rok dříve, než chalupu. Mysleli jsme si, že nebude problém pozemky přikoupit. Všude kolem nás jsou však dotační králové, "ekologičtí" zemědělci. V praxi stovky a stovky neudržovaných hektarů, to, že nemají ani ve stanovených datech posečeno jim vždy záhadně projde, na obrovských pozemcích pár krav, jen aby se neřeklo... Někde úředníci šlapou na paty, u velkých ryb zůstávají oči zavřené.
Dotace vidím jako velký a nedořešený problém. Podle mě je to úplně špatně. Sami jsme si dotačním kolotočem prošli. Chtěli jsme upravit část statku na ubytování s tím, že lidé by měli možnost vidět a příp. se zapojit do dění na statku, nabídnout nejen svoje, ale i ostaní lokální potraviny. Vše šlo hladce, když pominu víc jak rok nervů, papírování, drahý projekt pro stavební povolení, vratky ze SZIF, opravy a další papírování...no však to znáte. Nakonec nám přiklepli dotace v plné výši a my byli chvíli opojení kouzlem dotací. Až do fáze, kdy nám bylo řečeno, že živnostníci, od kterých jsme měli zpracovaný rozpočet se nemohou účastnit výběrového řízení, které je ovšem povinné. V podstatě to funguje tak, že to udělá jedna firma, která si na různé práce sežene subdodavatele. Ovšem režie a náklady takové firmy jsou někde úplně jinde... Nicméně zkusili jsme to a nastal další paradox. Pro velké firmy jsme byli s pár milióny jen malá zakázka, účastnila se tedy jen jedna, z minimálních tří firem. Tím jednak bylo výběrové řízení neplatné a navíc, pro nás stejně nedosažitelné. Když jsme si spočítali, kolik si vezme za práci firma a výši dotace, zjistili jsme, že když tu stejnou práci uděláme s drobnými živnostíky, vyjde nás to vlastně levněji, i bez té dotace. Nemluvě o práci svépomocí, kdy člověk ušetří peníze obrovské, při žádosti o dotaci však není brána v potaz.
Nemohu se ubránit pocitu, že dotační tituly nejsou vůbec vypisovány pro začínající zemědělce, podnikatele a zkrátka pro lidi, kteří v počáteční fázi potřebují pomoc, ale pro lidi, kteří už plně prosperují a je jim jedno, jestli celá zakázka bude o milión či dva dražší.
Svého snu se držíme, budujeme tedy pomaleji, bez dotací....v budoucnu bychom rádi zařídili prodej ze dvora pro mléko, sýry a přebytky zeleniny, v současné době si však nejsem jistá, jestli má cenu pokoušet se o legální cestu. Vždy jsme chtěli vše poctivě, dle zákona, zákon ale přesně jak píšete, tvrdě pracujícím lidem s vlastní vizí hází klacky pod nohy. Naději vidím ale v tom, že neustále přibývá více podobně smýšlejících lidí. A Vaše stránky mi dnes udělaly radost :-) Děkuji i za spoustu zajímavých odkazů... Přeji pevné nervy a ať se daří!!! H.

Vyhledávání

Kontakt

Ekofarma Boršov a Selčina komůrka Farma:
Boršov 84
56921 Moravská Třebová

Selčina komůrka:
Boršov 67
569 21 Moravská Třebová
Selčina komůrka 736779094
danielovam@tiscali.cz,
www.facebook.com/selcinakomurka

Ekofarma 776715041