Televizní masáž

05.04.2012 21:12

Jistě jste v televizních novinách zaznamenali zprávu o ekosadařích drancujících dotační kasu. Senzacechtiví diváci to sbaští i s navijákem a ti, kteří trošku přemýšlí vědí, či alespoň tuší...

... Že není voják jako voják... Určitě se najdou i nepoctivci, to netvrdím že ne. Ovšem drtivá většina nepoctivců se rekrutovala z řad ministerských úředníků a jejich dobrých přátel, kteří byli velice dobře informováni o budoucích možnostech dotační politiky. Kdo tvrdí, že ne tak lže. A je věcí opět ministerských úředníků a jejich kontrolních biřiců a nohsledů, aby si to mezi sebou vyřídili a nevrhali tak špínu paušálně na všechny, tedy i poctivé farmáře.

Sad, když ho zasázíte musí chvíli růst než začne dávat ovoce - ta chvíle může trvat 4 roky a produkce narůstá pozvolna. Ale o sad musíte pečovat každý rok, to znamená náklady bez výnosů. Bez dotování potravin by Vás tyto přišly mnohem, mnohem dráž. Nejvíc mne dojmou hospodští kritici s poznámkou, že stejně stříkáme v noci. Pánové nepoužíváme chemii, všechno je to o ruční práci (což někomu může čini potíže, ne-li alergii), o mechanickém ničení plevelů a škůdců, o používání přírodních látek a přirozených nepřátel, o biodiverzitě - což znamená vytvoření přirozeného prostředí - ekosystému.

Je to zas jen o té české závisti nebo hlouposti nebo vychytralosti??? Avšak můžeme být v klidu, jsme národem hrdých Čechů a zneužít dokážeme naprosto jakoukoli myšlenku bez ohledu na to je-li dobrá nebo špatná.

Přikládám tiskovou zprávu Svazu Pro-bio

TZ Biosady nejsou černou dírou na dotace.pdf (323,6 kB)

Vyhledávání

Kontakt

Ekofarma Boršov a Selčina komůrka Farma:
Boršov 84
56921 Moravská Třebová

Selčina komůrka:
Boršov 67
569 21 Moravská Třebová
Selčina komůrka 736779094
danielovam@tiscali.cz,
www.facebook.com/selcinakomurka

Ekofarma 776715041