nezávislost

29.09.2011 23:46

Mnoho lidí, tedy i my se snažíme vymanit se z co nejtěsnějšího spojení se systémem i státem. Systém i stát se z nás snaží pomocí nejrůznějších nastrčených daní i hochštaplerů vycucat co nejvíce energie, sil, peněz i času. I když jsme v drtivé většině homo supermarketus, při dobré konstalaci se o co možná největší nezávislost můžeme pokusit.

Je to neustále sílící trend, který se začíná valit napříč populací a cílem je poslat vykořisťující systém do propasti dějin. Samozřejmě, že tento úkol bude trnem v oku jakékoli vládnoucí garnituře, protože pouze nesamostatný a závislý, strachem naplněný občan  bude poslušným plnitelem státní kasy a živitelem těch zástupů hochštaplerů a nefachčenků, kteří by jinak chcípli na úbytě. Člověk, který se o sebe dokáže sám postarat je nepřítelem jakéhokoli zřízení, protože svojí existencí vyvrací nezbytnost současného nemorálního brajglu. 

Nezávislost, jenž můžeme řešit je energetická, potravinová, časová.

V případě opravdu zarytých jedinců si můžeme doma vařit mýdlo na ruce i praní, lisovat vlastní olej do lampiček, jídla, stabilního motoru, můžeme si fermentovat tabáček,můžeme toho opravdu mnoho.Jen to proboha neříkejte sousedovi, protože vůbec nikdo netuší, co všechno je zakázané, trestné či mimo zákon.....K potravinové nezávislosti.... Je to myslím nejvějším mýtem i omylem, co si většina populace myslí. Půda jako taková je v současné době po mnoha letech zemědělské výroby velice vyčerpaná a bez humusu, že do ní nevrazíte ani rýč. Je tedy k ničemu. Pokud byste chtěli bojovat o nezávislost jako zarputilý vegetarián, tak brzy zjistíte, že bez hnoje to půjde velice špatně. Půda je vymrskaná bez jakéhokoli náznaku zásobních živin i bez života. Budete potřebovat hodně hnoje a nebo horu kompostu. Bez mechanizace to bude sysyfovský úkol. Pro obživu celoroční počítejtež 500 metrů čtverečných, pokud se spokojíte se základními potravinami. Vítané jsou slepičky, králíci, ovce, kozy, kravka.

Energetická nezávislost je veliký, převeliký úkol, s kterým se málokdo popral. My se o to budeme snažit kombinací fotovoltaiky a větrné elektrárny. Pod 200000 kč však s ničím nepočítejte.

Časová nezávislost bude opravdu potíž, protože drtivá většina musí svůj čas prodávat někomu, kdo za něj zaplatí. 8 hodin spíme, 9 hodin jsme v práci, hodinku či dvě jíme, vyměšujeme a staráme se o schránku fyzickou,staráme se o mimopracovní povinosti, věnujeme čas potřebným  a ejhle, kolik hodin nám zbývá na žití..... Stojí to vůbec za to????

Pokud žijete ve městě, pak nepočítejte ani s náznakem nezávislosti. Pokud jste líní tak totéž. Dokonce i pokud nemáte vizi. Pokud však chcete, dokážete cokoli.

J.

Vyhledávání

Kontakt

Ekofarma Boršov a Selčina komůrka Farma:
Boršov 84
56921 Moravská Třebová

Selčina komůrka:
Boršov 67
569 21 Moravská Třebová
Selčina komůrka 736779094
danielovam@tiscali.cz,
www.facebook.com/selcinakomurka

Ekofarma 776715041