Budoucnost

11.03.2013 09:05

O minulosti víme mnoho, o současnosti taky, možná i něco chápeme, ale o budoucnosti víme prdlajs. Kdo a jak tvoří budoucnost, jak ji tvoříme my a ONI?

Každý máme svůj úhel pohledu, každý to vidíme po svém, každý toužíme a očekáváme, každý, tedy snad každý, se snažíme. Proč to nejde lépe, kde děláme chybu, proč tolik lidí padá a proč nestoupají? Proč se celý systém potácí a všichni podvědomě tušíme, že to nejde dobrou cestou?? Já si myslím, že za to může nenažranost systému, psychopatické sklony našich vládnoucích a naprosto nezřízená zkorumpovanost a lajdáckost úředníků. Začnu od nich...

 Spousta úředníků vejrá celý den do monitoru a dělá, že dělá, ale on nepracuje. Celou dobu surfuje po internetu, mastí počítačové hry a zevluje na facebooku. Hodinku denně pracuje a bere mzdu. Tak to je zažité a běžné. To by snad ani tolik nevadilo. Budižkničemů je vždy určitá část národa. No jo, ale tihle darmojedové určují snázi našeho bytí, rozhodují o nás, vymýšlejí nové a novější, horší a debilní přepisy a zákony, ve kterých se dnes ani prase nevyzná. Máme jich tolik, jako spolkové německo. Policajti jsou na tom stejně, zkorumpovaní a neschopni pomoci. Jsou zrůdně placeni za vybrané pokuty a tak jsou nedílnou součástí tohoto otrokářského systému a mají za úkol udržovat poslušnost, strach a omezovat osobní svobody. Úředník a policajt není zaměstnání, je to životní filozofie a postoj.

Naši psychopatičtí zákonodárci nemají jinou cestu, než kterou jdou. Musí dělat to, co dělají, jináč by přišli o koryta. Lidi by se domákli, že jsou naprosto zbyteční, a naopak nežádoucí. Kdyby se díky nim nerozkradla půlka státního rozpočtu, neměli by jediný důvod dělat politiku. Všichni pochopitelně vědí, že je současný systém neudržitelný, ale ještě je nějaký čas vyměřený k tomu trhnout, co se dá. Po nás potopa. A protože ryba smrdí od hlavy, tyto zvyklosti se rozšířily po celé šíři populace a dle toho celé bytí vyhlíží. Lidičky však doufají, že to o volbách změní, že párky budou delší, rohlíky křupavější, sociální dávky bohatší, pivo pěnivější a nebe modřejší. Je úplně jedno, kterej gesicht nám vládne, kterýho máme prezidenta, kdo se na nás bude křenit z bilboardů a koho uvidíme s veselým úsměvem v televizi. Nikdo z nich není kouzelník, aby něco změnil k lepšímu. Není jak. A my jim to se spolehlivostí stáda ovcí baštíme a znovu a znovu jim za laskavosti odevzdáme volební hlasy s vírou v lepší budoucnost. Moc totiž korumpuje a tím to je dané. Jen naprostý idiot a dement vleze do politiky, páč soudný člověk na to nemá žaludek. Tím vzniká segregace zdravého rozumu, který MUSÍ být potlačován a potírán, aby se o něm nikdo nedozvěděl.

Systém je opřen o otrokářský systém, o oddanost a loajálnost úřední kasty a o kontinualitu demence vládních činitelů. Strachem z možných katastrof nás udržují nečinnými, sterilními a bezmocnými. Vlastně nám jasně říkají: vy chátro, zkusili jste si feudalismus, kapitalismus, socialismus, komusnistické manýry a už není, co by se vám nabídlo. Tak držte hubu a krok a plaťte složenky, poplatky a daně a my si to v klidu rozdělíme.

Máme alternativu, a tou je svoboda. Tu si však musíme zasloužit a pak si jí budeme vážit. Jináč budem dál volit stejnou bandu asociálních dementů, budou nám vládnout skrze svoji armádu bezduchých a zkorumpovaných úředních drábů a my budem rádi, že nám vůbec někdo vládne, že se nás někdo ujal....

Potíž je v tom, že tu svobodu musíme nejdříve cítit, vidět a vnímat, jinak nám ty otrokářské manýry a principy budou připadat normální a všední. Abychom se vyhnuli dopadům systému na naše životy, musíme se snažit o život mimo systém. Bártrový obchod, komunitní společenství, důvěra kamarádů, využívání alernativních platidel i alternativní měny bitcoin, vyměňujte zboží i práci, snažte se o soběstačnost a pak si k té svobodě budete moci přičichnout. Můžeme mít  budoucnost, ale nikdy ne vázanou na současný otrokářský systém.

J.

 

Vyhledávání

Kontakt

Ekofarma Boršov a Selčina komůrka Farma:
Boršov 84
56921 Moravská Třebová

Selčina komůrka:
Boršov 67
569 21 Moravská Třebová
Selčina komůrka 736779094
danielovam@tiscali.cz,
www.facebook.com/selcinakomurka

Ekofarma 776715041