bio nebio, dávno tomu....

05.04.2012 21:51

Začínáme se orientovat v české cestičce bio nebio. Jeden se diví, proč mnozí trpí averzí k termínu bio a při hlubším ohledání zjistíme, že se jedná o safra profláklé slovo.Je to protkané korupcí, lobingem a vychytralostí skupinky lidí.

Máme dobře placenou (z dotací) síť poradců, avšak o radách si můžete nechat  zdát. Malým testem vám budiž jednoduchost. Vemte prvního kolemjdoucího poradce a zeptejte se na stanovisko k používání jích a výluhů či odvarů ve vztahu k ekologickému hospodaření. Totiž, ani ve směrnicích probia, ani nikde jinde, ani na ministerstvu zemědělství se nedozvíte nic. Dozvíte se, kde si zakoupit certifikované prostředky , a který poradce vám pomůže s aplikací zakoupených postřiků. V tuto chvíli mi vyvstane v hlavě obraz z filmu císařův pekař, kdeže jsou dnes ty rohlíčky nejkřupavější a nejvypečenější.

Rovněž můžete zkusit dopídit se legálnosti či ilegálnosti hnojení popelem ze spáleného obilí. Nikdo neví ani netuší. Ale rádi poradí, kde zakoupit přírodní hnojiva z Indie, Chile, Hondurasu nebo Marsu. Musejí připlavat přes půl zeměkoule, možná přes celou a nikomu nevadí, že to je šílená habaďůra a nesmysl.

Semenářství je obzvláště veselé a k popukání, vlastně všechny vstupy by měly být ekologické. Bez vyjimky. No, teda, vyjimky ano, ale za maličký symbolický poplateček...... Teda odpustek. Chceš semínka, ekologická, co u nás nejsou? Ale samozřejmě, klidně si je kup, ale zaplať... tisícovku, menší neberem.Odpustky se staly výnosným byznysem ekologických kormidelníků.

Víte jaký je rozdíl mezi ekologickým a neekologickým semínkem??? Vůbec žádný, bylo to zjištěno na nejlepším analyzátoru v republice, na němž pracuje můj blízký. Není tam žádného rozdílu, jen to je další skvělý způsob, kterak nemorálně sosat odpustky a otravovat lidi svými ekoteroristickými dogmaty a smyšlenkami. Chcete ekologické potraviny?? No jasně že je všechny chceme. I probio chce pro nás potraviny. Biopotraviny. Klidně z Číny. Ano, probiu je buřt, že jím posvěcená pohanka procestuje celý svět a zanechá tak po sobě neuvěřitelnou ekologickou stopu, hlavně když se navaří zisk. Místo toho, aby podporovali české zemědělce, tak to tahají bůhví odkud. Samozřejmě že pouze z křestanské lásky..

Pohanku vám prodá zemědělec za 8kč kilo. Něco jsou šlupky a balení, tak jdem na dvojnásobek, ... To je málo, čtyřnásobek.....Nene, probio nám tu pohanku prodá za desetinásobek. Dobře, skoro desetinásobek, tedy 35kč za půl kila.

 

Vyhledávání

Kontakt

Ekofarma Boršov Boršov 84
Moravská Třebová
56921
Selčina komůrka 736779094
Ekofarma 776715041