bio nebio, dávno tomu....

05.04.2012 21:51

Začínáme se orientovat v české cestičce bio nebio. Jeden se diví, proč mnozí trpí averzí k termínu bio a při hlubším ohledání zjistíme, že se jedná o safra profláklé slovo.Je to protkané korupcí, lobingem a vychytralostí skupinky lidí.

Máme dobře placenou (z dotací) síť poradců, avšak o radách si můžete nechat  zdát. Malým testem vám budiž jednoduchost. Vemte prvního kolemjdoucího poradce a zeptejte se na stanovisko k používání jích a výluhů či odvarů ve vztahu k ekologickému hospodaření. Totiž, ani ve směrnicích probia, ani nikde jinde, ani na ministerstvu zemědělství se nedozvíte nic. Dozvíte se, kde si zakoupit certifikované prostředky , a který poradce vám pomůže s aplikací zakoupených postřiků. V tuto chvíli mi vyvstane v hlavě obraz z filmu císařův pekař, kdeže jsou dnes ty rohlíčky nejkřupavější a nejvypečenější.

Rovněž můžete zkusit dopídit se legálnosti či ilegálnosti hnojení popelem ze spáleného obilí. Nikdo neví ani netuší. Ale rádi poradí, kde zakoupit přírodní hnojiva z Indie, Chile, Hondurasu nebo Marsu. Musejí připlavat přes půl zeměkoule, možná přes celou a nikomu nevadí, že to je šílená habaďůra a nesmysl.

Semenářství je obzvláště veselé a k popukání, vlastně všechny vstupy by měly být ekologické. Bez vyjimky. No, teda, vyjimky ano, ale za maličký symbolický poplateček...... Teda odpustek. Chceš semínka, ekologická, co u nás nejsou? Ale samozřejmě, klidně si je kup, ale zaplať... tisícovku, menší neberem.Odpustky se staly výnosným byznysem ekologických kormidelníků.

Víte jaký je rozdíl mezi ekologickým a neekologickým semínkem??? Vůbec žádný, bylo to zjištěno na nejlepším analyzátoru v republice, na němž pracuje můj blízký. Není tam žádného rozdílu, jen to je další skvělý způsob, kterak nemorálně sosat odpustky a otravovat lidi svými ekoteroristickými dogmaty a smyšlenkami. Chcete ekologické potraviny?? No jasně že je všechny chceme. I probio chce pro nás potraviny. Biopotraviny. Klidně z Číny. Ano, probiu je buřt, že jím posvěcená pohanka procestuje celý svět a zanechá tak po sobě neuvěřitelnou ekologickou stopu, hlavně když se navaří zisk. Místo toho, aby podporovali české zemědělce, tak to tahají bůhví odkud. Samozřejmě že pouze z křestanské lásky..

Pohanku vám prodá zemědělec za 8kč kilo. Něco jsou šlupky a balení, tak jdem na dvojnásobek, ... To je málo, čtyřnásobek.....Nene, probio nám tu pohanku prodá za desetinásobek. Dobře, skoro desetinásobek, tedy 35kč za půl kila.

 

Vyhledávání

Kontakt

Ekofarma Boršov a Selčina komůrka Farma:
Boršov 84
56921 Moravská Třebová

Selčina komůrka:
Boršov 67
569 21 Moravská Třebová
Selčina komůrka 736779094
danielovam@tiscali.cz,
www.facebook.com/selcinakomurka

Ekofarma 776715041